UNIKLIMA - Klimatyzacja, Wentylacja, Pompy ciepła
   STRONA GŁÓWNA Kontakt Linki Biuro Serwis
Lutego 27 2024 06:40:34   
Kontakt
Tel:+48 32 360-60-35
Fax:+48 32 363-42-82 Kom:+48 602 811-336


e-mail: sekretariat@uniklima.pl

Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
Kontakt
Linki
Galeria
OGRZEWANIE
Odnawialne Źródła Ciepła
Pompy Ciepła
Gazowe Pompy Ciepła
Kolektory słoneczne - Solary
Ogniwa Fotovoltaiczne
KLIMATYZACJA
DAIKIN
FUJITSU
FUJI Electric
HAIER
MITSUBISHI
CARRIER
Toshiba
SINCLAIR
Midea
ELECTRA
LG
CHIGO
WENTYLACJA
VTS
VBW
Systemair
Clima-Produkt
SWEGON
FRAPOL
BerlinerLuft
UNIWERSAL
SERWIS
CZĘŚCI ZAMIENNE
Nasze usługi
PRACA U NAS
Biuro
Serwis
Informacje
Dzisiaj jest wtorek 27 Lutego 2024. - Imieniny obchodzą: Gabriel, Anastazja, Julian, Liwia, Leonard
Gazowe pompy ciepła ROBUR


ROBUR - innowacyjne systemy grzewcze


ROBUR gazowe pompy ciepła


Robur - ekologia

Absorpcyjne pompy ciepła i chillery oraz kotły Robur zostały stworzone z myślą o komforcie użytkowania, niskich kosztach eksploatacji, przy jednoczesnym poszanowaniu dla środowiska naturalnego.

Gaz ziemny

Urządzenia te zasilane są gazem ziemnym, który jest najczystszym paliwem naturalnym. Podczas procesu spalania gazu powstają minimalne ilości substancji szkodliwych tj. tlenki azotu, tlenki węgla, dwutlenek węgla, tlenki siarki. Spalanie odbywa się bez powstawania sadzy i popiołu. Ważne jest również, że procesy związane z wydobyciem, transportem i magazynowaniem gazu ziemnego odbywają się w warunkach bardziej przyjaznych dla środowiska niż w przypadku innych paliw. Gaz ziemny posiada wysoką wartością opałową (ciepło spalania gazu wysokometanowego wynosi 39 MJ/m3, gazu zaazotowanego 28 MJ/m3), oraz bardzo wysoką sprawnością procesu spalania.

Wykorzystanie energii odnawialnej

Absorpcyjne pompy ciepła i chillery, wykorzystują energię odnawialną do produkcji ciepła i chłodu. Energia ta może być czerpana z różnego rodzaju źródeł niskotemperaturowych: powietrza, wody jak i gruntu. Zakumulowana energia pochodzi głównie z promieniowania słonecznego, co pozwala na ciągłe korzystanie z dolnego źródła. Wykorzystanie energii odnawialnej pozwala zwiększyć sprawność urządzenia, zredukować koszty i emisje substancji szkodliwych.

Naturalny czynnik chłodniczy

W pompach ciepła i chillerach firmy Robur czynnikiem chłodniczym jest amoniak. Amoniak jest czynnikiem naturalnym, który łatwo łączy się z wodą i rozkłada na substancje nieszkodliwe dla środowiska. Potencjał niszczenia warstwy ozonowej ODP=0, potencjał tworzenia „efektu cieplarnianego” GWP=0. W urządzeniu o mocy grzewczej 35 kW i mocy chłodniczej 17 kW znajduje się około 7 kg amoniaku. Tak mała ilość tego czynnika w urządzeniu gwarantuje bezpieczeństwo dla otoczenia nawet w przypadku rozszczelnienia układu.

Nowoczesna technologia

W urządzeniach Robura – absorpcyjnych pompach ciepła i chillerach oraz kotłach zastosowane nowoczesne rozwiązania techniczne. Zastosowano wysokiej jakości materiały i komponenty. Urządzenia wyposażone są w nadmuchowe palniki modulowane o wysokiej sprawności. Mieszanka gazowo - powietrzna dobierana jest przez wentylator nadmuchowy, dzięki czemu otrzymujemy wysoką sprawność oraz odpowiednie parametry procesu spalania (liczba nadmiaru powietrza, temperatura itd.). Wykorzystanie kondensacji pozwoliło dodatkowo podnieść sprawność urządzeń dzięki wykorzystaniu ciepła utajonego pozyskanego podczas kondensacji wody ze spalin.

Ograniczenie zużycia energii elektrycznej

Urządzenia te wykorzystują w minimalnym stopniu energię elektryczną. Jednostka o mocy cieplnej 35 kW oraz 17 kW mocy chłodniczej wykorzystuje ok 0,5 do 0,9 kW energii elektrycznej (zasilenie sterowania, pompy roztworu, wentylatora palnika i wentylatora nadmuchowego). Energia elektryczna jest wygodna w użyciu, jednakże jest to energia bardzo droga. Związane to jest zarówno z jej wytwarzaniem jak i przesyłem. Sprawność elektrowni jest bardzo niska – rzędu 30%, proces produkcji energii elektrycznej powoduje znaczne emisje zanieczyszczeń do atmosfery – sadzy, żużlu, tlenków węgla, tlenków azotu oraz tlenków siarki.


Więcej informacji na stronie gazowe-pompy-ciepla.pl

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Rzetelna Firma
sprawdź rzetelność firmy
Kursy walut
Kursy walut w MyBank.pl
Notowanie z 2024-02-26
USD0.68%3,9776 zł
EUR0.48%4,3117 zł
CHF0.48%4,5208 zł
GBP0.51%5,0435 zł
Szybki dostęp
kopiuj skrót do strony

KLIMATYZACJA - WENTYLACJA - POMPY CIEPŁA "UNIKLIMA"